הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם לבחור מתנות ללקוחות שלכם

למה שווה לתת מתנה ללקוח?

כבודו של צוות העובדים עומד כמובן במקומו, אך חשוב לזכור שללא הלקוחות הקבועים שממשיכים לבוא ולהיעזר בשירותים שלנו, בית העסק שלנו היה נראה אחרת לגמרי. הענקת מתנה ללקוחות האהובים שלנו זאת דרך מצוינת להביע אכפתיות, הערכה וגם השקעה לטווח הארוך. כך נוכל להביע את הרצינות של בית העסק בקשר ולהראות שקיימת נכונות להמשיך את הקשר כשותף עסקי של ממש ולא רק כמקור הכנסה. עם זאת, לא פעם קשה למצוא את המתנה המושלמת עבור הלקוחות שלנו – על אף הרצון, הרעיונות לא תמיד עולים לראש. בשביל קצת לסבר לכם את האוזן, הנה חמישה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המתנה המושלמת עבור הלקוח שלכם. בהצלחה!

בחרו בפריט מיתוגי

הענקת מתנה ללקוח היא דרך מצוינת לחזק את הערך של המותג שלכם. לקוח שרוכש מכם מתנה ממותגת נתקל בלוגו שלכם בכל שימוש ולא פעם, חושף את הלוגו גם למשפחה וחברים. באופן כזה, נוסף על הייחודיות של המתנה, היא עשויה להפוך לפריט מיתוגי של ממש ואפילו לגרום לבואם של לקוחות נוספים.

בחרו במתנה שימושית

בסופו של דבר, אנחנו רוצים שהלקוחות שלנו יצאו עם מתנה שהם מרוצים ממנה. אל תלכו על מתנה סתמית ומשעממת – תבחרו במתנה שהיא שימושית. תוכלו להעניק ללקוח חבילת שי יוקרתית ומפוארת, בקבוק יין איכותי ואפילו נעלי בית! כל עוד מדובר במתנה שימושית או מפנקת, תוכלו להיות בטוחים שהוא יהנה.

התאימו את המתנה לעונת השנה

יש יתרון משמעותי בהתאמת המתנה לעונת השנה, מבחינת שביעות הרצון של הלקוחות שלנו. תנסו לחשוב על עצמכם מקבלים נעלי בית במתנה בימי ינואר הקרים לעומת בחודשי האביב? במילים אחרות, המתנה לא בהכרח חייבת להיות קשורה לעונה, אבל מדובר בדרך ייחודית לשדרג אותה בכמה רמות.

העניקו המתנה במועד חגיגי ומיוחד

כמובן שניתן להעניק ללקוחות שלנו מתנות במועדים מפתיעים ומשמחים – אבל יש יתרון בנתינת המתנה במועד מיוחד. מתנות ללקוחות נהוג לתת בחג או מועד יהודי, או לחילופין במועד שקשור לטיב הקשר שלכם עם הלקוח כמו שנה של עסקים, חמש שנים של היכרות וכו'.

במידת האפשר – שמרו על ייחודיות

קל להעניק מתנות ללקוחות, אבל בחירה של מתנות איכותיות וייחודיות זה עניין קצת יותר מסובך. תנסו כשאתם מתלבטים בין האפשרויות השונות לחשוב מחוץ לקופסא, להפתיע את הלקוחות ולהרשים אותם ובעיקר – להשאיר אותם הכי מסופקים שיש. באופן כזה תוכלו להביע את ההערכה שלכם לקשר העסקי המיוחד שלכם בצורה הטובה ביותר. בהצלחה!

מארז מתנה ליולדות
דילוג לתוכן